ZE ZÁHONKU 

Jsme malá rodinná květinová farma, která pěstuje na zděděných polnostech květiny k řezu. To vše s vděčností a láskou k matce Zemi a přírodě. Ekologicky, šetrně, bez použití pesticidů a umělých hnojiv.  Do budoucna bychom se rádi zaměřili také na pěstování zeleniny a ovoce nejen pro vlastní potřebu.  Nabízíme květinovou výzdobu ke každé příležitosti a prodej sezónních kytic z toho, co nám na záhoncích zrovna kvete.

Jak to všechno začalo...

Na začátku všeho bylo nepříjemné zjištění, jakým způsobem se květiny v řezu vůbec pěstují. V jakých podmínkách lidé především v Africe a Jižní Americe musí pracovat, kolik chemie se spotřebuje a dále se splavuje do pitné vody pro místní lidi. Dále pak cestují tisíce kilometrů letadlem a poté z Holandska k nám ještě kamiony. To všechno zanechává nemalou stopu na naší planetě. 

Naštěstí vzniká čím dál tím víc českých i slovenských lokálních květinových farem, které květiny pěstují s láskou a ohledem k přírodě. Tyto květiny jsou nejen krásné a jejich pestrost se mění s ročním obdobním, ale ke všemu krásně voní, ve váze dlouho vydrží a jejich nákupem podpoříte tím drobné podnikatele, často i maminky na rodičovské dovolené, a že nás není málo viz moje mapka květinových farmářů. https://drive.google.com/open?id=1z1xoE21Tq1N-iuXExfLvZC-QSVvPexyn&usp=sharing 

Pokud přece jen chce koupit třeba růže, ptejte se, zda pochází z Fair Trade květinových farem, kde dostávají pracovníci odpovídající odměnu za jejich práci a snaží se méně zatěžovat přírodu.